Novinky
15.12.2022
Vianočné darčekové poukazy
Vianoce sa rýchlo blížia a neviete čo z našej ponuky osloví vašich blízkych? Darčekový poukaz je skvelá myšlienka nakoľko sa dá využiť na nákup tovaru... čítať celé
09.12.2021
Zásielkovňa už aj u nás !
S radosťou oznamujeme NOVINKU: už aj my spolupracujeme so Zásielkovňou ! Určite tento náš krok oceníte najmä počas predvianočného zhonu. A obavu, že ... čítať celé
20.06.2020
ENKAUSTIKA ONLINE
Už pred zavedenými opatreniami som bola z mnohými  z vás dohodnutá na termínoch kurzu  a konzultáciách enkaustiky. Opatrenia žiaľ znemožnili cestovani... čítať celé
Zobraziť všetky novinky
Články
Veľkonočná inšpirácia
Blíži sa Veľká noc a s tým spojené tradičné úkony ako upratovanie, varenie, pečenie ale samozrejme aj príjemnejšie chvíle strávené tvorivou činnosťou ... čítať celé
Vianočná video inšpirácia
Video návody na vianočné pohľadnice čítať celé
Americké vosky: farby 2020
Kompletná škála enkaustických voskov amerického výrobcu R&F pre rok 2020 čítať celé
Zobraziť všetky články
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!

Môžete sa kedykoľvek odhlásiť. 

  1. Úvod
  2. Všeobecné obchodné podmienky
Všeobecné obchodné podmienky

logo2012small

 

1. Všeobecné ustanovenia

Prevádzkovateľom internetového obchodu (ďalej len "predávajúci") je Laura Écsiová, Habrova 228, 26716 Vysoký Újezd, Česká republika, IČO 7264933, IČ DPH CZ7460179903 (ďalej len "predávajúci") . Obchodné podmienky bližšie vymedzujú a upresňujú práva a povinnosti predávajúceho a jeho zákazníkov (ďalej len "kupujúci") a vo svojom aktuálnom znení tvoria obsah kúpnej zmluvy, resp. sú jej neoddeliteľnou súčasťou.

Kupujúci objednaním tovaru akceptuje Obchodné podmienky pre dodávku tovaru vyhlásené predávajúcim. Vzťahy kupujúceho a predávajúceho sa riadia týmito obchodnými podmienkami, ktoré sú pre obidve strany záväzné, pokiaľ nie je v zmluve stanovené inak.

Ak nie je medzi účastníkmi dojednaná trvalá kúpna zmluva v písomnej forme, dodá predávajúci tovar na základe elektronickej objednávky a kontaktných údajov, ktoré má k dispozícii z registrácie zákazníka v internetovom obchode Enkaustika e-shop.

2. Predmet zmluvy

Predmetom zmluvy sú iba položky výslovne uvedené v elektronickej objednávke (ďalej len "tovar"). Informácie o tovare uvedené na stránkach internetového kníhkupectva sú nezáväznými údajmi, pokiaľ neboli v zmluve výslovne uvedené ako záväzné.

3. Práva a povinnosti predávajúceho

Predávajúci sa zaväzuje, že bude svojim zákazníkom dodávať:
- správny druh a množstvo tovaru v kúpnej cene a za platobných podmienok platných v deň odoslania objednávky,
- tovar vyhovujúci normám, predpisom a nariadeniam platným na území SR.
Dokladom o predaji je faktúra, ktorá slúži zároveň ako dodací a záručný list.

Objednaný tovar bude adekvátne zabalený.

Predávajúci nenesie zodpovednosť:
- za oneskorené dodanie objednaného tovaru zavinené poštou, resp. kuriérskou spoločnosťou,
- za poškodenie zásielky zavinené poštou, resp. kuriérskou spoločnosťou,
- za prípadné nedodanie tovaru, ku ktorému došlo vinou výrobcu (dodávateľa) v dôsledku akéhokoľvek obmedzenia, prípadne zrušenia distribučných práv alebo iných nepredvídateľných prekážok.

 

4. Povinnosti kupujúceho

Kupujúci sa zaväzuje:
- zaplatiť za tovar kúpnu cenu vo výške a v zmysle platobných podmienok platných v deň odoslania objednávky,
- objednaný tovar riadne prevziať, skontrolovať neporušenosť obalov a v prípade akýchkoľvek závad tieto bezodkladne oznámiť prepravcovi.

Kupujúci nadobúda vlastnícke právo k tovaru až úplným zaplatením jeho kúpnej ceny.

V prípade neprevzatia tovaru (na základe objednávky) si predávajúci vyhradzuje právo uplatniť svoj nárok na náhradu vzniknutej škody.

5. Miesto plnenia

Miestom plnenia je adresa: Laura Écsiová, Habrova 228, 26716 Vysoký Újezd, Česká republika.

6. Objednanie tovaru, uzavretie zmluvy

Podmienkou platnosti elektronickej objednávky je vyplnenie všetkých formulárom povinne predpísaných údajov a náležitostí. Na prijatie objednávky sa vyžaduje jej formálne potvrdenie predávajúcim. Ak je medzi účastníkmi uzatvorená dlhodobá rámcová písomná kúpna zmluva, elektronická objednávka uzatvorenú zmluvu bližšie špecifikuje a je jej neoddeliteľnou súčasťou.

7. Cena a platenie

Ceny uvedené v internetovom obchode sú platné v čase objednania tovaru. Predávajúci si vyhradzuje právo na zmeny cien a na chyby v katalógu ponúkaného tovaru.

Kúpna cena bude považovaná za zaplatenú až pripísaním celej kúpnej ceny na bežný účet predávajúceho alebo uhradením dobierky. Predávajúci si vyhradzuje vlastnícke právo na tovar až do úplného zaplatenia kúpnej ceny.

V každej zásielke je priložená faktúra, ktorá slúži zároveň ako dodací a záručný list. K cene tovaru je pripočítané poštovné v zmysle podmienok stanovených predávajúcim.

8. Dodacie lehoty

Dodacia lehota začína plynúť pripísaním celej kúpnej ceny na bežný účet predávajúceho. V prípade spôsobu platby dobierkou plynie dodacia lehota dňom potvrdenia záväznej objednávky.

Pri detaile každého tovaru je uvedená lehota, v ktorej predávajúci zvyčajne expeduje tovar.

Dodacou lehotou u výrobkov "skladom" sú dva pracovné dni. Tovar objednaný počas víkendu alebo vo sviatok bude expedovaný do 48 hodín od prvého pracovného dňa po sviatku či víkende. K termínu expedície je potrebné pripočítať čas na doručenie zásielky.

V prípade, že objednaný tovar nebude možné zaslať kupujúcemu podľa vyššie uvedených termínov, oznámi predávajúci predpokladaný termín dodania. V tom prípade si však vyžiada súhlas kupujúceho. Dodacia lehota sa považuje za splnenú včas, ak je tovar pripravený na expedíciu v mieste plnenia najneskôr posledný deň dohodnutej alebo dodatočne dohodnutej dodacej lehoty. Ak nie je predávajúci schopný do 30 kalendárnych dní odoslať tovar kupujúcemu, je povinný vrátiť bez zbytočného odkladu finančné prostriedky zaplatené kupujúcim. Dodacia lehota môže byť primerane k okolnostiam predĺžená, ak je oneskorenie spôsobené viz. major alebo okolnosťami nezavinenými predávajúcim.

V prípade objednania viacerých tovarov s rozdielnou dodacou lehotou, bude tovar kupujúcemu doručený naraz v jednej zásielke podľa termínu najdlhšej dodacej lehoty. V prípade, že kupujúci požaduje, aby mu bol tovar doručený postupne, je potrebné to uviesť v poznámke objednávky, prípadne kontaktovať predávajúceho mailom alebo telefonicky. V tomto prípade však kupujúci platí náklady na doručenie každej zásielky jednotlivo.

9. Dodacie a platobné podmienky

Dodacie a platobné podmienky sú uvedené na stránke: Dodacie a platobné podmienky

 

10. Reklamácia tovaru (Reklamačný poriadok)

Zodpovednosť predávajúceho za vady a záruka sa spravujú podľa § 2113 nasl. Zák. č. 89/2012 Zb. Občanský zákoník (Česká republika). . Práva zo zodpovednosti za chyby (reklamácia) sa uplatňujú u predávajúceho na e-mailovej adrese: obchod@enkaustika.com, adrese predávajúceho Táto emailová adresa je chránená pred spambotmi, aby ste ju videli, povolte JavaScript alebo telefonicky na tel. č: +421 905 133332 alebo +420 607 652 554.

11. Právo na vrátenie tovaru

V súlade so zákonom o ochrane spotrebiteľa máte ako zákazník právo odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru. Odstúpením od zmluvy sa zmluva od začiatku zrušuje.

12. Záverečné ustanovenia

Tieto obchodné podmienky platia v internetovom obchode v deň odoslania elektronickej objednávky, pokiaľ nie je medzi účastníkmi písomne dohodnuté inak. Odoslaním elektronickej objednávky kupujúci bez výhrad akceptuje všetky ustanovenia platných obchodných podmienok.

Platnosť od 19.11.2018

Novinky z nášho blogu

Veľkonočná inšpirácia
Veľkonočná inšpirácia
Blíži sa Veľká noc a s tým spojené tradičné úkony ako upratovanie, varenie, pečenie ale samozrejme aj príjemnejšie chvíle strávené tvorivou činnosťou ... čítať celé
Vianočná video inšpirácia
Vianočná video inšpirácia
Video návody na vianočné pohľadnice čítať celé
Americké vosky: farby 2020
Americké vosky: farby 2020
Kompletná škála enkaustických voskov amerického výrobcu R&F pre rok 2020 čítať celé
Pigmentové tyčinky: farby 2020
Pigmentové tyčinky: farby 2020
Kompletná škála pigmentových tyčiniek amerického výrobcu R&F pre rok 2020 čítať celé
Nepremeškajte novinky, akcie a zľavy!
Môžete sa kedykoľvek odhlásiť.
Kde nás nájdete

Habrova 228

267 16 Vysoký Újezd

Česká republika

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk